Warning: Declaration of W3TC\DbCache_WpdbNew::prepare($query, ...$args) should be compatible with wpdb::prepare($query, $args) in /var/www/ayethadis.com/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_WpdbNew.php on line 343
Kütüb-i Sitte Hadis 5088 - Ayet Hadis

Kütüb-i Sitte Hadis 5088

Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:Allah Teâla Hazretleri cenneti yarattığı zaman Cibril aleyhisselâm’a:

Git ona bir bak!” buyurdular. O da gidip cennete baktı ve: “(Ey Rabbim!) Senin izzetine yemin olsun, onu işitip de ona girmeyen kalmayacak, herkes ona girecek!” dedi. (Allah Teâla Hazretleri) cennetin etrafını mekruhlarla çevirdi. Sonra: “Hele git ona bir daha bak!” buyurdu. Cebrail gidip ona bir daha baktı. Sonra da:Korkarım, ona hiç kimse girmeyecek! dedi. Cehennemi yaratınca, Cebrail’e:Git, bir de şuna bak! buyurdu. O da gidip ona baktı ve:İzzetine yemin olsun, işitenlerden kimse ona girmeyecektir! dedi. Allah Teâla hazretleri de onun etrafını şehvetlerle kuşattı. Sonra da:Git ona bir kere daha bak! dedi. O da gidip ona baktı. Döndüğü zaman:İzzetine yemin olsun, tek kişi kalmayıp herkesin ona gireceğinden korkuyorum! dedi.”Ebu Davud, Sünnet 25, (4744); Tirmizi, Cennet 21, (2563); Nesai, Eyman 3, (7, 3).