Bugün “doz”unuzu aldınız mı?     08.03.2011
   
AyetHadis.com ve duaniz.com siteleri, takipçilerinin günlük koşuşturmacaya her sabah ilâhî kelâmlarla başlaması için hazırlanmış.
 
Sitelere e-posta yada Facebook üzerinden üye olunabiliyor. Her sabah mesai başlamadan önce izinli kullanıcılara 1 ayet, 1 hadis ve 1 duâ gönderiliyor. Yaklaşık 2 senedir yayınına devam eden AyetHadis.com sitesi, Google’da ayet ya da hadis aramalarında milyonlarca sonuç arasından ilk sayfada çıkıyor. Yazıların tamamına yakınında tıklanabilir kaynak verilirken, çeşitli fotoğraflarla da kolay okunabilmesi sağlanıyor. Yazıların uzun olmaması hem paylaşımı, hem de hızlı tüketilebilmeyi sağlıyor. Takipçilerin bir kısmı da kendilerine gelen “doz”ları onbinlerce kişilik e-posta grupları ya da Facebook sayfalarında başka sevdiklerine de duyuruyorlar. Uzun vadeli projeler arasında çeşitli yabancı dillerde yayınlanması ve mobil versiyon (SMS, MMS gönderimi) gibi planlar bulunuyor.
Editörün Notu: Site yapımcılarından öğrendiğimiz bilgiye göre; kardeş site olan her iki sitenin de amaçları aynı paralelde seyrediyor. Bizde bilişim ekibimizce hayırlı muvaffakiyetler dileyerek daha güzel hizmetlere imza atmaları için duâ ediyoruz. (M.Z) 

* Yeni Asya gazetesi web sayfası